هارمونی زیورآلات

هر نوع زیوری اگر به خوبی استفاده شود، عالی به نظر خواهد رسید. آنها می‌توانند حالت پوششی داشته باشند، برجسته کنند و حتی رسمیت ایجاد کنند. لازم نیست کمدتان را با زیورآلات آنچنانی پر کنید، با آنچه که هم‌اکنون دارید می‌توانید سبک خاص خودتان را داشته باشید.

انتخاب زیورآلات براساس مد و سبک

زیورآلات در موقعیت‌های مختلف

استفاده بجا از وسایل

زیورآلات شما باید مناسب جایی که می‌خواهید بروید باشند. آیا قصد دارید سر کار بروید؟ در اینجا باید در انتخاب زیورآلات دقیق‌تر باشید. زیورآلات کوچک و دل‌انگیز برای سر کار خوبند. گوشواره‌های میخی بهتر از نوع آویزان هستند، سر کار نباید زیورآلات منحرف کننده و عجیب و غریب استفاده شود. آیا به یک مجلس رسمی دعوتید؟ بهتر است از زیورآلات قیمتی و سنگهای باارزش برای اینگونه مجالس استفاده کنید. آیا با رفقا بیرون می‌روید یا مهمانی دعوتید؟ در این صورت هرچه بازیگوشی و جذابیت می‌توانید، ایجاد کنید.


تمام گزینه‌های خود را بدانید

آمار داشته‌هایت را داشته باش

زیورآلات تنوع زیادی دارند، گردنبند، دستبند، گوشواره، انگشتر و ساعت و چند مورد کم استفاده‌تر مثل ساعت جیبی و سنجاق‌های سینه. هر نوع زیوری در طول، عرض، شکل و جنس مختلفی ساخته می‌شوند. هرچه انتخاب می‌کنید باید شما و سبک شما را برجسته‌تر سازد. اگر به تازگی به استفاده از زیورآلات رو آورده‌اید بهتر است گوشواره‌های میخی را هم در ترکیب تان استفاده کنید چون معمولا با هر موقعیتی مناسب‌اند و با دیگر زیورآلات خوب ست می‌شوند.

به لباس خود چاشنی توجه بیفزایید

به تعادل برسید

اگر لباس شلوغ پلوغی پوشیده‌اید بهتر است زیورآلات ملایم‌تری استفاده کنید و اگر لباس ساده‌ای پوشیده‌اید، زیورآلات خلاقانه و خاص می‌تواند به بهتر شدن تیپ‌تان کمک کند. به یاد داشته باشید که زیورآلات تکمیل کننده‌ی لباس شماست پس آنرا طوری انتخاب کنید که در تضاد با لباس نباشد. اگر لباستان زرق و برق دارد، پس گردن‌آویز را بیخیال شوید و فقط گوشواره‌های ساده‌ای استفاده کنید. جواهرات می‌توانند به عنوان متقارن کننده رنگ لباس هم عمل کنند، مثلاً اگر لباس مشکی و کفش قرمز پوشیده‌اید، می‌توانید از جواهرات قرمز برای تقارن رنگ بهره گیرید.

ترکیب و ست کنید

از ترکیب زیورآلات غیر هم جنس‌ هراس نداشته باشید. می‌توانید انگشتر های طلا، نقره، مس، چوبی و هر نوع زیور زیبایی را باهم ترکیب و ست کنید. می‌شود اندازه‌های مختلف از زیورآلات را ترکیب کرد مثلاً گردن‌آویز هایی با اندازه بندهای مختلف را ست کرد. همچنین می‌توانید انگشترها را پشت هم استفاده کنید به نحوی که ابتدا یک انگشتر بزرگ و سپس یکی کوچک‌تر را انگشتر کنید.

با یقه لباس هماهنگ باشید

توجه به یقه لباس

هر گردن‌آویزی باید تکمیل کننده‌ی یقه لباس باشد. شما می‌خواهید گردن‌آویزتان دیده شود و همچنین در تضاد با یقه لباس نباشد. آویز با اندازه بند مناسب باعث زیباتر شدن لباس می‌شود و برعکس آویز با اندازه بند نامناسب باعث حواس‌پرتی و دور شدن از معیارهای زیبایی می‌گردد. با لباس یقه هفت، آویز با بند بلند استفاده کنید. با لباسهای زنانه بدون یقه، آویزهای با بند کوتاه جواب می‌دهد. برای لباس‌های یقه‌گرد آویزهای چندرشته‌ای و آبشاری مناسب است.

یک مرکز انتخاب کنید

در این تصویر گردنبند مرکزیت دارد

یکی از راه‌های ایجاد هارمونی در زیورآلات ایجاد نقطه کانونی است و این نقطه می‌تواند گردنبند، دستبند، انگشتر یا هر زیور جذابی باشد. این قطعه مرکز پوشش و سایر زیورآلات در حداقل خواهند بود. برای مثال اگر گوشواره‌های شما مرکز توجه باشند گردن آویز و انگشترتان را ساده انتخاب کنید. اگر گردنبند شما زیور اصلی است پس از گوشواره‌های میخی و انگشتر یا دستبند ساده استفاده کنید. اگر ساعت یا دستبند را مرکز قرار داده‌اید نباید آنرا با گوشواره یا گردنبند تکمیل کنید، بهتر است برای آن از زیورآلات دست و مچ بهره ببرید.

درگیر هم‌رنگی نشوید

لباس و جواهرات هم رنگ واجب نیست

هم‌رنگ بودن لباس و زیورآلات خوب است اما برای زیبایی لزومی ندارد که اینگونه باشید. از رنگ‌های جذاب مختلف و یا رنگ‌های محبوب در لباس و زیورآلات استفاده کنید، اگر در مورد رنگ‌هایی که با پوشش‌تان سازگار است، تردید دارید، می‌توانید به چرخ رنگ مراجعه کنید. رنگ لباس خود را پیدا کنید و رنگ‌های تکمیل کننده آن را روی چرخه خواهید دید. اگر زیادی در انتخاب رنگ مانده‌اید از زیورآلات فلزی که تقریبا با هر رنگی خوب هستند، استفاده کنید. زیورآلات الماس و الماس مانند نیز مثل فلزات با اکثریت سازگارند. اگر لباس با رنگ‌های طبیعی (مشکی، سفید، خاکستری و …) دارید، سعی کنید از زیورآلات با رنگ روشن استفاده کنید که اندکی به ظاهرتان تنوع و شخصیت دهد.

انتخاب ظاهر زیورآلات

گوشواره‌های سازگار با شکل صورت

گوشواره‌های سازگار با شکل صورت

در انتخاب گوشواره شکل صورت خود را مد نظر قرار دهید. اگر صورت دراز و بیضی شکل دارید از گوشواره‌های کوچک و میخی استفاده کنید، اگر صورت گرد یا مربعی است، از گوشواره‌های آویزان بیشتر سود خواهید برد. گوشواره‌های حلقه‌ای با هر صورتی سازگارند. اینها فقط پیشنهاد هستند و شما باید گوشواره‌هایی را استفاده کنید که به شما اعتماد به نفس بیشتری می‌دهند.

انگشتری استفاده کنید که دستتان را شکیل کند

انگشتر سازگار با شکل دست

انگشترها هر پوششی را زیباتر می‌کنند. اگر انگشتان نازک و بلندی دارید بهتر است انگشتر عریض و اگر انگشتان کوتاه و ضخیم دارید، انگشتر نازک‌تر به تعادل و زیبایی دستانتان کمک خواهد کرد. به عنوان قانونی، دست چپ برای حلقه ازدواج و میراث خانوادگی و امور جدی است و دست راست برای حلقه‌های اضافی و تفننی است.

رنگ پوستتان را در نظر بگیرید

زیورآلات فاصله اندکی با پوست دارند پس باید رنگ زیورآلات را با رنگ پوست سازگار کرد. زمینه سرد پوست با رنگ آبی و پس زمینه صورتی و قرمز و زمینه گرم با رنگ سبزه و پس زمینه زرد است. برای افراد با زمینه سرد زیورآلات پلاتینی و طلای سفید مناسب و برای افراد زمینه گرم طلای زرد و برنز مناسب است. در واقع رنگ برنزی و رزگلد با هر پوستی سازگار است. مهم نیست زمینه گرم یا سرد دارید معمولاً زیورآلات الماس و الماس مانند با هر پوستی سازگارند.

قالب خود را بشناسید

انتخاب قالب صورت

هر زیوری متناسب با قالب بدن اعم از اندازه قد، شکل بدن، اندازه سینه متفاوت دیده می‌شود. اگر شما باریک و کوچک هستید زیورآلات ظریف برایتان مناسب است. برای افراد بزرگتر زیورآلات ظریف مناسب نیست و باید از زیورآلات ضخیم ‌‌‌‌‌تر و بزرگتر بهره برند. اگر قد شما کمتر از ۱۶۵ سانتیمتر است بند گردنبندتان را تا استخوان ترقوه یا درست زیر آن تنظیم کنید. اگر قدتان بلندتر است یا جسه بزرگتری دارید از آویزهای بلندتری نیز می‌توانید استفاده کنید ولی آویزهای کوتاه ممکن است به چشم نیایند. اگر گردن کوتاهی دارید آویز ضخیم‌تری استفاده کنید.

منبع wikiHow

لینک مفید معرفی انواع گردنبند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *